Išmanusis kurmių, pelių ir žalčių baidytuvas "Graužikų siaubas 2"

Nauja prekė

Kai tik ateina pavasaris ir viskas sužaliuoja, netrukus pievose ir privačių namų vejose pridygsta išraustų žemių kauburėlių. Kad jų būtų kaip įmanoma mažiau, žmonės griebiasi pačių beprotiškiausių būdų. Tačiau, kaip pripažįsta profesionalūs kurmių gaudytojai, yra tik vienas būdas įveikti kurmius.

Smulkiau

Užsakymas iš užsienio

16,00 €

-40%

26,67 €

Apie prekę

Kai tik ateina pavasaris ir viskas sužaliuoja, netrukus pievose ir privačių namų vejose pridygsta išraustų žemių kauburėlių. Kad jų būtų kaip įmanoma mažiau, žmonės griebiasi pačių beprotiškiausių būdų. Tačiau, kaip pripažįsta profesionalūs kurmių gaudytojai, yra tik vienas būdas įveikti kurmius.

Elektroniniams kurmių baidytuvams yra altenatyva, kurią galima išbandyti, tačiau tai ganėtinai brangus malonumas. O ir kiek veiksminga – sunku pasakyti. „Yra tinklas, kurį kloja po golfo laukais, po pačia veja. Kai kurie bando tą patį tinklą aplinkui sklypą, iškasę griovį 1,2 m gylyje pastatyti stačią, kad kurmiai nepraeitų. Tačiau visi kurmių jaunikliai liepos mėnesį iš urvo bėga į žemės paviršių tam, kad susirastų savo plotelį. Taigi jie gali atbėgti pro vartelius, pro ten, kur žmonės atvažiuoja, įeina pėsti. Aišku, jų atėjimo tikimybė mažesnė“, - svarstė K. Janušauskas.

Kurmių tik daugės

Kurmių gaudymo specialistu tituluojamas Stasys Šaduikis, GRYNAS.lt paklaustas, kiek šiemet bus kurmių, ar galime tikėtis gausios jų populiacijos, tikino, kad tai nuspėti iš esmės galima pagal kelis veiksnius. „Daugiau mažiau tai priklauso nuo to, kokia buvo žiema, ir koks pavasaris. Gali pasavaris būti labai vandeningas, pievos užlietos, o tokias vietas kurmiai mėgsta, nes ten būna daug sliekų, daug maisto, bet jie gali neišlįsti iš žemės ir prigerti. Taigi tokiu būdu gali jų sumažėti. Šiemet faktiškai lietaus daug nebuvo, viskas išdžiūvę, taigi jų nei kiek sumažės. Jeigu jų mechaniškai niekas neišnaikins, tai kurmių tik daugės“, - pasakojo S. Šaduikis, pridūręs, kad viena kurmių šeima atsiveda 5-6 kurmius.

Kurmis žalos darytojas

Kurmis prikasinėja daug kauburėlių (kurmiarausių), pakelia augalų šaknis šiltnamyje, darže, gėlyne. Sode gali pažeisti jaunų medelių šaknis, o pievoje kurmių veikla visiškai nepageidaujama, nes per savaitę gražią pievelę gali paversti „dirbamu lauku“.

Bene didžiausia kurmių daroma žala – kurmiarausiai. Kaip jie susidaro? Ieškodamas maisto kurmis rausia paviršinius ir giluminius urvus, juose taip pat veda vaikus. Rausdami giluminius urvus, kurmiai išstumia žemę į dirvos paviršių. Taip ir susidaro kurmiarausiai.

Kurmių daroma žala

Norėdami susirasti maisto kurmiai rausia žemėje tunelius, kurie sudaro požeminių tunelių sistemą ir yra skirtingos paskirties. Vieni iš jų – laikini (mitybiniai), yra arčiau žemės paviršiaus, 1-5 cm gylyje, daugiau vingiuoti, jų sienelės netvirtos, jie kasdien prailginami. Kiti tuneliai yra pastovūs, iki 35 cm gylyje, jų sienelės lygios, suplūktos dėl intensyvaus judėjimo. Neretai jais naudojasi keli gyvūnai. Dar giliau, 50-70 cm gylyje, yra lizdas (lizdo kamera) ir radikaliai bei žiediškai išsidėstę tuneliai. Lizdo kamera sujungta tiek su pastoviais, tiek su laikinais tuneliais. Gilesni, magistraliniai urvai driekiasi per kelis aukštus, jie sujungti perėjomis, kur tykoma grobio.Visa sistema siekia kelių šimtų metrų ilgį.

Kurmių sukeliama žala gali smogti per kišenę

Apie kurmių biologiją ir jų naikinimo būdus pasakoja VDU Kauno botanikos sodo Fitopatologijos grupės mokslo darbuotoja dr. Antanina Stankevičienė.

Kurmių sukeliama žala gali smogti per kišenę, tarkime, jie sugadina daržą, sodą ar žalią veją, o ją sutvarkyti prireikia papildomų lėšų ir fizinio darbo.

Su kurmiais kovoti yra sunku, nes jie išrankūs ir išradingi gyvūnai, kadangi jų stipri uoslė, labai gerai užuodžia žmogaus kvapą. Tad gaudant kurmius, to reikia nepamiršti. Juos galima gaudyti spąstais, iš teritorijos išprašyti dūmų mašinos pagalba, o mažame plote naudoti specialius įrenginius, kurie skleidžia elektromagnetinius impulsus, taip pat, aromatingus augalus ar kitas atbaidančias medžiagas.

Per parą vienas kurmis išrausia 4-5 m naujų takų

Kurmių rausiamoji veikla kinta sezono eigoje. Ji suintensyvėja pavasarį, rausiama daugiau tunelių, gausiau iškyla kurmiarausių – išraustos žemės kauburėlių, kuriuos kurmiai išrausia į paviršių darydami magistralinius tunelius. Per parą vienas kurmis išrausia 4-5 m naujų takų. Per parą kurmis suėda tiek pat, kiek pats sveria.

Dar intensyviau kurmiarausiai „dygsta“ rudenį. Šiuo laiku aptinkami didžiausi kurmiarausiai, iki 0,02 kub.m. Žiemos metu kurmiai neužmiega.

Kurmiarausiai gali užimti iki 10 proc. žemės ploto

Kai kurmių gausu, kurmiarausiai gali užimti iki 10 proc. žemės ploto. Kurmių veikla daro daug žalos daržams, sodams, gėlynams, pievoms ir dekoratyvinėms vejoms. Pievose ir gazonuose kurmiarausiai trukdo šienauti, o kurmiarausį išlyginus iš po išsklaidytos žemės žolės nesimato ir ji lėčiau atželia, dėl to blogėja estetinis vaizdas. Ant išlygintų kurmiarausių žemių auga piktžolės.

Daržų derlius, kur gausu kurmių, gali sumažėti iki 25 proc. Kurmių tunelių sistema neretai pasinaudoja ir kiti gyvūnai, dažniausiai pelės. Manoma, kad kartais kurmių tuneliais atklysta ir kai kurie smulkūs plėšrūnai (žebenkštys ir kt.), ir sunaikinti kurmiukus.

85 proc. kurmių yra užkrėsti erkėmis ir blusomis

Negalima ignoruoti epizootinio bei epideminio kurmių vaidmens. Apie 85 proc. kurmių yra užkrėsti erkėmis, blusomis, jų įvairovė yra praktiškai plati, kaip ir kitų smulkių žinduolių. Kurmių gausumui neigiamos įtakos turi sausros, dirvos užmirkimas, besniegės žiemos.

Žalinga kurmių veikla ir infekcijų platinimo pavojus skatina reguliuoti jų skaičių, o daržuose, soduose, vejose – visiškai naikinti.

Gudrūs, klastingi, nemylimi

Pavarčius internetą, galima paskaityti, jog gyventojai sugalvoja įvairių gaudyklių, sugauna iki 200 ar net daugiau kurmių. Kiti net siūlo gaudykles parduoti už keliasdešimt ar net kelis šimtus litų. Lazdijiečiui Stasiui Šaduikiui kilo mintis pačiam pagaminti gaudykles kurmiams. Dzūkas pats turi sodybą ir 40 a namų valdą. - Vaikystėje juos gaudžiau spyruokliniais iš plieninės vielos pagamintais spąsteliais, apvaikščiodavau ne vieną kaimą. Be to, tuo metu po apylinkes vaikščiodavo ir daugiau jų gaudytojų, – pasakoja S. Šaduikis. – Iš patyrimo žinau, kad jie apsigyvena ten, kur labai ramu. Pagrindinis maistas – sliekai, o veisiasi, kur perpuvusi ir derlinga žemė. Augalų šaknų neėda. Pasak Stasio, kurmiai dauginasi balandžio pabaigoje, viename urve jų gali būti iki 20.

Gaminio aprašymas:

 • Kurmių ir graužikų baidytuvas, maitinamas saulės energija.
 • Įrenginys efektyviai atbaido kurmius, pelėnus ir kitus žemėje gyvenančius graužikus.
 • Nekenkia aplinkai, nereikia papildomų cheminių priemonių.
 • Saulės energiją naudojantis kurmių repelentas maždaug kas 30 sekundžių paskleidžia skvarbų akustinį 2 sekundžių trukmės 300 Hz - 500 Hz stiprumo garsą, kuris erzina kurmius.
 • Kurmių repelentas taip pat vibruoja. Akustinio garso ir vibracijų kombinacija yra tokia nemaloni kurmiams, kad kurmiai vengia to ploto.
 • Kas 30 sekundžių išduoda garsinius signalus ir vibracijas, kurios atbaido kurmius ir graužikus, turinčius puikią klausą ir gebėjimą jausti vibracijas.
 • Priklausomai nuo dirvožemio rūšies apsaugo iki 30 m² plotą
 • Saulės energija įkraunamas akumuliatorius užtikrina įrenginio veikimą visą parą, taip pat debesuotu ir lietingu oru.
 • Prietaisas dirba ne tik naudodamas saulės energiją tiesiogiai tačiau turi ir bateriją, kuri pasikrauna nuo saulės spindulių.
 • Pilnai pakrautas veikia iki 72 val.
 • Minimalus reikalingas apšvietimas: 4000 liuksų.
 • Prekė gali šiek tiek skirtis nuo pavaizduoto pagrindinėje nuotraukoje.

Techninės savybės:

 • Saulės elementas: 4.3 V, 20 mAh;
 • Akumuliatorius: 1.2 V, 0 mAh;
 • Veikimo dažnis: 300 Hz - 500 Hz
 • Veikimo ciklas: ≈ 30 sek.
 • Aukštis: 260 mm / 10.24"
 • Diametras: 70 mm / 2.76"
 • Efektyvus veikimo nuotolis: 30 metrų.

Privalumai:

 • Aukštos kokybės prekė;
 • Veikia be kenksmingų medžiagų naudojimo;
 • Paprastas naudoti;
 • Labai veiksmingas;
 • Lengvai nuvalomas (ekologiškomis nekenksmingomis, neturinčiomis sudėtyje chemikalų priemonėmis);
 • Šį prietaisą labai patogu įsmeigti į žemę;
 • Lengvai perkeliamas į kitą norimą naudoti vietą;
 • Atsparus aplinkos poveikiui;
 • Skleidžia aukšto dažnio akustinius signalus;
 • Efektyvi akustinio garso ir vibracijų kombinacija;
 • Įkraunamas saulės energija;
 • Skirtas plotui iki 30 m2

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje: