Sapnų gaudyklė "Premium Deluxe Dream Catcher 5"

G-14889

Nauja gera prekė

Išmatavimai: visas gaminio ilgis: 110 cm su pakaba. Medžiagos: medvilnė, žiedas, dekoratyviniai elementai, karoliukai, tvirta virvelė, plunksnos.

Smulkiau

Pristatysime per 21 dieną

30,00 €

-50%

60,00 €

Informacija

„Rankų darbo gaminio pasirinkimas yra veikiau išimtis nei taisyklė. Drįsčiau spėti, kad industrializacijos pradžioje žmonės kėlė klausimą: „Kodėl žmonės perka masinės gamybos produkciją?“, ir perėjimas nuo rankų darbo gaminio prie gamintojo taip pat nebuvo savaime suprantamas ir vedinas išimtinai vien ekonominių paskatų. Manau, kad atsakant į klausimą, kodėl žmonės renkasi rankų darbo gaminius, nėra vieno atsakymo, tinkančio kiekvienam. Galima mėginti svarstyti, kuo žmones patraukia rankų darbo produkcija, kuo ji yra patraukli psichologine prasme“, – sako VU psichologijos magistrantas Gediminas.

Jo teigimu, rankų darbo gaminiai, kurių kiekvienas yra šiek tiek kitoks, suteikia daiktui gyvumo. Juk rankomis beveik neįmanoma pagaminti identiškų gaminių. Tai, kas masinėje gamyboje pavadinama broku arba defektu, rankų darbo gaminį praturtina, pagyvina, integruojasi į visumą kaip originali savybė. Žmogus, įsigydamas tokį daiktą, tuo pat metu pajunta ir to daikto „balsą“.

Gediminas įžvelgia ir kitokį kampą: rankų darbo gaminio pirkimo veiksmas yra simbolinis rankos paspaudimas jo gamintojui. „Tai yra ne tik prekybiniai mainai, bet tai tampa ir subtiliu santykio kūrimo aktu: gamintojas kuria santykį su savo paties rankomis kuriamu gaminiu; pirkėjas kuria santykį su pasirinktu daiktu; per gaminį kaip tarpininką – pirkėjas užmezga santykį su gamintoju. Galiausiai taip simboliškai atstatomas žmogaus santykis su žmogumi. Ir tame vėl galime matyti tam tikrą protesto formą prieš vyraujančius paviršutiniškus žmonių santykius (neretai grindžiamus naudos principu). Tokiu būdu ieškoma tikresnio, gyvesnio santykio, autentiškumo. Santykis savaime rodo unikalumą, o žmogiškas santykis – tvarumą“, – gamintojo ir kūrėjo santykį analizuoja psichologijos magistras, akcentuodamas, kad masinėje gamyboje to santykio beveik nebelieka. Mat dirbant tik su viena labai siaurai apibrėžta prekės dalimi, kuri neatspindi visumos, žmogus tėra savo funkciją atliekantis darbininkas. Autoriais tampa įmonės, o įmonės neatperka žmogiško santykio, kurį mes pajaučiame įsigydami rankų darbo gaminį.

Visgi, psichologo manymu, motyvacijų rinktis rankų darbo gaminį gali būti įvairių. Kai kuriems žmonėms rankų darbo produkcija gali patikti, nes tai yra reta, o vertinga yra tai, kas reta. Kitiems tai gali būti originalumo paieškos – taip su įsigyjama preke siejant savo tapatybę ir ją kuriant. Tačiau galime rasti ir tokių žmonių, kurių paklausus, jie atsakytų „tiesiog mėgstu rankų darbą“.

Verslininko Domanto manymu, gaminant rankomis, visada gali atsirasti nedidelės žmogiškos klaidos, mažos interpretacijos ir nuokrypiai, suteikiantys gaminiui unikalumo ir autentiškumo. Be to, atsiveria didžiulės eksperimentavimo galimybės. „Didelėse gamybinėse linijose interpretacijai vietos yra labai mažai, nes viskas užkurta, paleista, sukalibruota ir juda dideliais kiekiais. O kai tu darai kažką nedidelio, gali interpretuoti. Paieškų galimybė labai supaprastėja, nes gali greitai sukurti kažkokią naujovę.

Sapnų gaudyklė "Premium Deluxe Dream Catcher 5"

  • Ranku darbo gaminys;
  • visas gaminio ilgis: 110 cm su pakaba;
  • Medžiagos: medvilnė, žiedas, dekoratyviniai elementai, karoliukai, tvirta virvelė, plunksnos.

30 kitos prekės toje pačioje kategorijoje:

Write a review