Patarimai, kaip sutaupyti energiją buityje

Paskelbė     Home      1 Komentarai  Peržiūrų (1471)
Pastatuose apšvietimui tenka nuo 15% iki 50% viso elektros sunaudojimo. LED lemputės yra vadinamos energiją taupančiomis todėl, kad jos naudoja kur kas mažiau elektros energijos negu paprasta kaitinė lemputė, o jų gyvavimo laikas yra 50-100 kartų ilgesnis. Eksploatuoti LED lemputes yra daug pigiau nei skaidrias kaitrines lemputes.

Elektros energijos taupymo prietaisai

Paskelbė     Home      1 Komentarai  Peržiūrų (1793)
Šiuo metu, buityje naudingai sunaudojama apie 60-70% elektros energijos, o kita dalis iššvaistoma. Šis naudingumo koeficientas gali būti padidintas naudojant elektros energijos taupymo prietaisą, kuriuo sutaupoma 5-30% elektros energijos. Įdiegus šį elektros taupymo prietaisą taip pat prailginsite prietaisų veikimo trukmę.

Ką simbolizuoja spalvos

Paskelbė     Home      5 Komentarai  Peržiūrų (32295)
Raudona spalva simbolizuoja ugnį, saulę, šilumą, energiją, jėgą, narsą, pergalę, revoliuciją, tragediją, kraują (kankinių, budelių spalva), suvereno galią (karalių, kardinolų, didikų, dievų spalva), jaunatviškumą ir vyriškumą, gėrį ir džiaugsmą, aistrą ir erotiką, meilę ir neapykantą, turtą ir laimę. Senovėje raudonos ir baltos spalvos derinys reiškė visą gyvenimą.
Tradicijos ir naujos technologijos puikiai papildo viena kitą. Tai įrodo Kauno technologijos universiteto (KTU) mokslininkių Eglės Kumpikaitės ir Liucinos Kot kuriami inovatyvūs naujos struktūros lininių audinių dizainai, kuriuose atsispindi tradiciniai lietuviški audinių raštai ir spalvos: balta, mėlyna bei (lino) pilka.

Trumpai apie spalvas namuose

Paskelbė     Home      1 Komentarai  Peržiūrų (1000)
Vakarų ir Rytų spalvų suvokimai nelabai skiriasi. Pietų kraštuose interjeras kuriamas iš baltų ir mėlynų tonų, ieškant atsvaros karštam klimatui. Šiaurėje madingiausios šiltos, žemiškos spalvos.

Spalvos: ką jos reiškia ir kaip jos veikia?

Paskelbė     Home      2 Komentarai  Peržiūrų (2033)
Spalvų pasirinkimas labai priklauso nuo kultūros, amžiaus, lyties, socialinės padėties, profesijos. Spalvos veikia kūną, protą, sukelia fiziologines reakcijas, turi įtakos vidaus organų veiklai, bendrajam žmogaus darbingumui. Spalvos veikia mūsų nuotaiką, apetitą, miegą ir kiekviena iš jų turi savo reikšmę.